Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Dopravu máte ZDARMA
 1. Úvod
 2. Blog o zlatě
 3. Talismany, které vám přinesou štěstí!
12.01.2022

Talismany, které vám přinesou štěstí!

Šperky nemusí být jen módním doplňkem, ale mohou také fungovat jako talismany se skrytou symbolikou. A pokud takové “ochránce” nosíte pravidelně u sebe, můžete se na ně obrátit kdykoliv je vám v životě nejhůř a potřebujete trochu opory. Podle symboliky talismanu si do života přitáhnete víc lásky, zdraví, štěstí, bohatství a všeobecné ochrany. Nikdy nevíte, kdy vám přinese  talisman čtyřlístku více štěstí do života. Jeden z nejstarších přírodních symbolů, které provází lidstvo po mnoho století, je majestátní strom života. Skvěle vám pomůže s růstem, plodností a stabilitou i s pevným rodinným zázemím. Indiáni věřili, že lapače snů dokáží zahánět zlé duchy a děsivé noční můry a takový talisman se také hodí mít po ruce, nemyslíte?  Podívejte se, co všechno vám talismany dokáží přivolat do života.    

 

Strom života

Zlatý strom života 

Tento prastarý folklorní symbol mnoha kultur už jste určitě viděli. Strom života má vždy bohatou korunu, která se jakoby neustále rozšiřuje a symbolizuje tak stav nekonečného rozkvětu a bohatství. Jeho jemné linie větví a kulaté lístky v nás vyvolávají inspirativní a uzemňující dojmy. Strom má v sobě mnoho významů, ať už spirituálních, či filozofických, například tyto… 

 

Propojení s životem 

Strom života může velice dobře symbolizovat propojení života na vyšší úrovni, kdy vše je propojeno pomyslnými kořeny. Zlaté náušnice zářící energií stromu života vám tuto podstatu pokaždé připomenou. 

 

Pevné rodinné kořeny 

Velice často se také pojí se symbolem rodiny, větve a kořeny se odpradávna přiřazují k rodokmenu našich předků. Pokud je pro vás symbolika rodiny důležitá, pořiďte si zlatý přívěsek strom života, který můžete nosit neustále u srdce. 

 

Růst a výdrž  

Strom se řadí k nejdéle žijícím organismům na Zemi (sekvoje rostou až 5 000 let). Což z těchto organismů dělá mistry růstu a výdrže.  

 

Znovuzrození a plodnost 

Většina listnatých stromů zažívá neustálý koloběh znovuzrození. Na jaře zažívá strom probuzení, v létě plodnost, na podzim zežloutnutí a v zimě dlouhý odpočinek. A tím vám dává najevo, že život je neustálý koloběh opětovného znovuzrození. Stejně jako zlatý přívěsek strom života s barevnými kamínky. 

 

Stabilita a překonání výzev  

Pevné kořeny stromů vytváří i pevný základ stability. Díky tomu odolá i těm nejdrsnějším přírodním bouřím a vichřicím. A takovou energii dokáže předat i do vašeho života. S překonáním všech životních výzev vám skvěle pomohou i tyto náušnice stromu života z bílého zlata. 

 

Klid a vyrovnanost 

Strom dokáže být opravdu majestátně klidný, lidem umí skvěle předat pocit vyrovnanosti a tichosti, což skvěle představuje i tento přívěsek stromu života z bílého zlataSymbolika Stromu života 

 • život a energetické napojení 
 • rodokmen a rodinná linie 
 • růst a plodnost 
 • koloběh znovuzrození 
 • stabilita 
 • klid a vyrovnanost 

 Čtyřlístek 

Zlatý čtyřlístek

Pamatujete, když jste jako malí trhali lístky jetelíčku a přáli jste si najít tvar čtyřlístku? 

Legenda praví, že čtyřlístek pochází z Rajské zahrady a na zem jej přinesli Adam s Evou, když byli vyhnáni z ráje. 

Samotné čtyři lístky symbolizují hned několik rovin. Můžeme v nich spatřit například čtyři roční období,čtyři přírodní živly, stejně jako v tomto zlatém čtyřlístkovém prstenu. 

Tento symbol je pro náš život velmi důležitý, protože má přinášet nejen štěstí, ale také lásku, bohatství a hlídat majetek. Bohatě zdobený přívěsek ve tvaru čtyřlístku vám s tím také jistě pomůže. 

Tento talisman má ovšem také skvěle chránit před zlem, nenávistí a únavou. Noste přívěsek čtyřlístku pořád u sebe a štěstí bude na vaší straně. 

 

Symbolika čtyřlístku 

 

 • přitahuje štěstí do života 
 • chrání před zlem, nenávistí a únavou 
 • čtyři živly - voda, oheň, země, vzduch  
 • čtyři roční období - jaro, léto, podzim, zima 
 • čtyři pozitiva - víru, naději, lásku, štěstí 

 

Lapač snů 

Zlatý lapač snů

Kouzelný talisman vznikl u indiánského kmene jako “lapač snů”, jehož úkolem bylo zahánět zlé duchy a sny. 

Kruh značí svět a vesmír, který chrání kamínek uprostřed, tedy člověka. Síťka opředená kolem dokola chrání před negativní energií, zlými duchy a nočními můrami. A jemné peříčka se snaží zachytit vesmírnou energii a chrání vaše sny. Tento vyjímečný amulet vás tak bude kdekoliv chránit a pomůže vám splnit vaše nejtajnější snySymbolika Lapače snů 

 

 • zahání negativní energii 
 • chrání nositele před nočními můrami 
 • pomáhá naplnit naše přání 
 • přitahuje vesmírnou energii 

Prohlédněte si i další talismany pro štěstí.

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Žijte ve zlatě a buďte v obraze
2010–2023 © B&B Goldinvestic s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz